Ds. Gerben Hoogterp nieuwe predikant Lekkum

Op de gemeentevergadering van 2 mei jl. hebben we als gemeente unaniem besloten een beroep uit te brengen op ds. Gerben Hoogterp, thans als parttime predikant verbonden aan de protestantse gemeente van Muiden. Daarnaast is hij, ook parttime, geestelijk verzorger in ziekenhuis De Tjongerschans in Heerenveen. Dat blijft hij als hij vanaf september de nieuwe predikant van Lekkum wordt. Gerben Hoogterp is 61 jaar, en is geboren in Leeuwarden. Hij was voor zijn functies in Heerenveen en Muiden o.a. stadspredikant in Antwerpen, predikant in streekgemeente ‘Het land van Maas en Waal’ en ziekenhuispredikant in ‘De Sionsberg’ in Dokkum. Van 2004 – 2016 was hij voor PAL Groen Links gemeenteraadslid in Leeuwarden.

We zijn als kerkenraad blij iemand gevonden te hebben om Hinke en Adri op te volgen en die zo’n brede werkervaring meebrengt. We hebben er alle vertrouwen in dat hij met vrucht zijn werk zal kunnen doen, niet alleen binnen onze kerkelijke gemeente, maar ook binnen de dorpsgemeenschap. Zijn vrouw en hij gaan in Leeuwarden wonen. Op 5 september zal hij worden bevestigd als onze nieuwe predikant.